Warsztaty

Oprócz tego, że pracuję jako niezależny artysta, sporo również uczyłem fotografii. Zanim przeprowadziłem się so Kanady, pracowałem na Akademii Sztuk PIeknych w Warszawie. Od 2005 roku uczę w Fleming College, Haliburton School of Arts (Ontario, Kanada). Obecnie uczę tam na dwóch jednotygodniowych kursach: fotografii czarno-białej i oświetlenia. Od roku 1999 do 2012, corocznie prowadziłem sześć warsztatów na temat Camery Obscury i fotografii otworkowej, finansowanych z grantu Ontario Arts Council. Ostatnio musiałem zrezygnować z tej działalności, ponieważ moje nowe projekty artystyczne i wystawy pochłaniają zbyt dużo czasu. Oprócz tego prowadziłem także wiele warsztatów dla różnych grup i instytucji, włączając polskie harcerstwo w Kanadzie i YMCA.
Dla moich 5-dniowych warsztatów dotyczących Camery Obscury i fotografii otworkowej, zbudowałem szczególne urządzenie. Była to mobilna Camera Obscura, do której mozna wejść. Była trochę pdobna do tej, której użyłem przy realizacji Weather Report , choć nigdy nie była używana do robienia zdjęć, lecz tylko do prezentacji zjawisk optycznych. Wewnątrz niej umieściłem okrągły stół, na którym dzięki obiektywowi umieszczonemu w dachu, można obserwować obraz zewnętrznego świata. Poniżej znajdą Państwo kilka zdjęć mojej Camery Obscury z zewnątrz i wewnątrz:


Dodatkowo dla tych warsztatów zbudowałem także przenośną ciemnię fotograficzną i aparaty otworkowe zrobione ze sklejki.A tu można znaleźć trochę zdjęć otworkowych wykonanych przez uczestników warsztatów:


Natomiast tutaj znajdą Państwo kilka publikacji prasowych o moich warsztatach, w języku angielskim, w formacie pdf:
Press